Kādas kajītes izdevīgākas dodoties kruīzā – iekštelpu vai ar skatu uz okeānu?

Kruīza braucieni noteikti nav no tiem lētākajiem atpūtas veidiem, tāpēc ļoti būtiski ir saņemt iztērētajiem līdzekļiem atbilstošu pakalpojumu paketi. Ar tik lielu un dažādu kruīza kuģu kajīšu piedāvājumu tik daudzās dažādās kategorijās var būt ļoti grūti izlemt, kura no tām varētu būt vispiemērotākā tieši jums. It īpaši, gadījumos, kad izvēlētais brauciens ir jūsu pats pirmais kruīzu kuģu piedzīvojums.

Svarīgs faktors ir arī izmaksas, jo bieži, lai dotos tālākos un ilgākos kruīza braucienos, daudziem ceļotājiem kredīti uz ilgāku laiku Latvijā ir kā vienīgais veids, kā nomaksāt šāda veida naudas ziņā apjomīgu atpūtu. Lai ieguvums ir izdevumu vērts, ir būtiski noskaidrot, kāda tieši ir atšķirība starp iekšējām jeb iekštelpu kajītēm un tām, kuras ir vērstas uz āru un aprīkotas ar skatu uz okeānu caur logu vai balkonu. Lasiet tālāk, lai iepazītos ar atšķirību salīdzinājumu starp iekštelpu un okeāna skata kajītēm un nolemtu, kura no tām varētu kalpot kā jūsu otrās mājas atklātā jūrā.

Ja salīdzinām iekštelpu un ārpuses kajītes, tad pamanīsiet, ka abu piedāvājumā ir gultas, atsevišķa vannas istaba, rakstāmgalds vai tualetes galdiņš un skapis apģērbu glabāšanai. Tāpat piedāvājumā iekļauta standarta elektrotehnika, piemēram, kruīza tālrunis, TV, seifs un matu fēns. Lielākā daļa kajīšu ir divvietīgas; parasti ar divām vienvietīgām gultām, kuras var apvienot, lai izveidotu divguļamo gultu pārim. Kajītes abās kategorijās var piedāvāt arī izvelkamās gultas vai dīvānus, ja nepieciešama vieta papildus pasažieru izguldināšanai. Vannas istabās visbiežāk atradīsiet tikai dušu, bez lielas vannas, apvienojumā ar tualetes podu, izlietni un spoguļiem, papildus var būt arī nelieli plaukti tualetes piederumu uzglabāšanai. Tāpat komplementāri abas kajītes iekļauj bezmaksas dvieļus, halātus, ziepes un šampūnu. Vairumā istabu iekļautie skapji un atvilktnes ir pietiekami plaši, lai ērti saliktu visu līdzņemto apģērbu un apavus, kā arī smalkākos apģērbus var iekārt skapī uz tiem paredzētajiem pakaramiem.

Ja esam godīgi, tad jāatzīst, ka vienīgā īstā atšķirības starp ārējām un iekšējām kajītēm ir tā, ka ārējās kajītes piedāvā skatu uz okeānu. Tas nozīmē, ka šāda veida kajītes var lepoties ar maziem, apaļiem palešu logiem, kas ļauj dabiskai gaismai iekļūt telpā, vai arī ar balkona durvīm no stikla. Logi tomēr nav atverami, tāpēc var aizmirst par svaiga gaisa ieplūšanu kajītē vai klausīšanos okeāna skaņās. Jāņem vērā arī tas, ka dažu logu skatus uz okeānu var aizēnot glābšanas laivas un cits kuģu aprīkojums. Iekštelpu kajītēs vienmēr jārēķinās ar mākslīgo apgaismojumu. Otra būtiskā atšķirība, protams, ir cenā – iekštelpu kajītes gandrīz vienmēr ir lētākas, un citreiz pat uz pusi lētākas, kā kajītes ar skatu uz okeānu. Lielākajā daļa abu veidu kajīšu ir vienāda lieluma un starp kvadrātmetriem nav lielas atšķirības. Atsevišķos kruīza kuģos okeāna skata kajītes var būt nedaudz lielākas, ļaujot tajās ievietot vēl kādas papildus mēbeles, piemēram, dīvānus vai atpūtas krēslus.

Galu galā, lēmums izvēlē starp iekštelpu kajīšu versiju vai okeāna skata kajītēm uz kruīza kuģiem tiek pieņemts balstoties uz to, cik svarīgs jums ir logs telpā, kurā uzturēsieties. Kajīte būtu jāuzlūko kā viesnīcas numuriņš – cik gan daudz laika jūs tajā pavadīsiet, ja uz kuģa pieejamas desmitiem izklaižu? Ja jums ir absolūti vajadzīgs dabiskais apgaismojums vai vēlme redzēt okeānu no jūsu istabas, jums nav nekādas nepieciešamības maksāt divreiz vairāk par ārējo kabīnīti. Ietaupiet naudu un izbaudiet pārējos kuģa klājus, kuri pieejami publiski un ar daudz fascinējošākiem skatiem uz zilajiem ūdeņiem.

Dalīties: