Īss ceļvedis labklājības ceļa bruģēšanā jauniešiem

Ikviens no mums vēlas saņemt iespēju tuvākajā nākotnē kļūt stāvus bagātam. Lielākajai daļai no mums realitātē tas ir visai tāls sapnis – kļūt pašiem sev par priekšniekiem un miljonāriem. Bet patiesībā, labklājības un bagātības veidošana nedarbojas pēc principa, ka bagātība tiks sasniegta “kaut kad nākotnē” vai “kādreiz”. Tā kā dzīve piedāvā neskaitāmas iespējas un pagriezienus – jūs nekad nebūsiet pārāk veci vai pārāk jauni, lai sāktu bruģēt ceļu uz labklājību, bet, ja jūs sākat, kad esat vēl jaunietis, jums ir daudz lielāks potenciāls, lai uzkrātu pilnīgai laimes sajūtai. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka jums tam ir atvēlēts daudz vairāk laika, lai varētu šo labklājības ceļu nobruģēt paša spēkiem un vēlāk pamestu vecāku ligzdu bez liekām finansiālām raizēm.

Tas absolūti nozīmē, ka jūsu jauniešu dzīvē nav jau parādījušās pirmās finansiālās problēmas – studiju parāds, citi sajūtu uzplūdā paņemtie kredīti ilgtermiņā online, nekādas nozīmīgas darba pieredzes vai pavisam niecīga, neziņa, ko darīt nākotnē, kā veidot karjeru un tamlīdzīgi. Nav viena konkrēta veida, kā sev garantēt bagātu un nodrošinātu nākotni, taču ir vairākas, laika gaitā pārbaudītas stratēģijas, kas noteikti var palīdzēt jums, kamēr vēl esat jauni un enerģijas pilni.

  1. Pārtrauciet vilcināšanos un lietu atlikšanu uz vēlāku laiku. Nav nekas pārsteidzošs, ka jauniešu vidū valda ticība, ka visam vienmēr ir pietiekami daudz laika kaut kad nākotnē. Tāpēc jaunieši bieži vien uzskata, ka pensijas nodrošināšana vai bagātības veidošana ir kaut kas tāds, par ko ir jāuztraucas krietni pēc 40 gadu sliekšņa. Bet šāda domāšana pie labklājības nevienu nav novedusi. Pirmais solis ir pārtraukt vilcināšanos; uzkrājumu veidošana un ieguldījumi dažādos finanšu tirgos izklausās visai biedējoši, bet jo ilgāk jūs gaidīsiet, lai to uzsāktu, jo mazāk priekšrocību no šiem pasākumiem saņemsiet.
  2. Saprotiet, ka nav tādas burvju nūjiņas veiksmes tūlītējai sasniegšanai. Nav viena, maģiska burvju noslēpuma, kā tikt pie bagātības. Tikai mēs pasi esam tās veidotāji. Galvenie mērķuzdevumi tomēr ir pavisam vienkārši: saņemiet vairāk, nekā jūs tērējat, un izmantojiet liekos līdzekļus, lai gudri ieguldītu.
  3. Investējiet sevī. Jūs personīgi esiet vislabākais resurss, kas jums nepieciešams bagātības uzkrāšanai. Investēt sevī nozīmē palielināt to izdevumu daļu, kas saistīta ar jūsu izglītību, prasmju pilnveidošanu un izaugsmi. Jo izglītotāki, prasmīgāki un pieredzējušāki jūs esat, jo vērtīgākās iespējas parādīsies jūsu ceļā, gan lielāku algu izskatā, kad augstāku amata pozīciju iegūšanā.
  4. Sastādiet ikmēneša budžetu. Izstrādājiet detalizētu budžetu, balstoties uz jūsu prognozējamiem ienākumiem un ikmēneša izdevumiem. Iestatiet ierobežojumus izdevumiem, kur nepieciešams un uzmanīgi sekojiet tai sfērai, kurā aiziet lielākā daļa no jūsu naudas. Kad esat identificējuši savus vājos posmus, jūs varat sākt tos uzlabot ar dinamiska budžeta palīdzību, lai pēc iespējas mazāk iztērētu un atlikušo līdzekļu daļu novirzītu uzkrājumos vai kādā ieguldījumu programmā.
  5. Uzņemieties riskus. Uzņemieties riskus un dažādojiet līdzekļus un pasākumus, ar kuru palīdzību jūsu labklājības ceļš tiek bruģēts. Esiet daļa no jauniem uzņēmumiem un jaunām iespējām. Ja kaut kas noies greizi, jums būs pietiekami daudz laika, lai to izlabotu.

Izmantojot augstākminētās stratēģijas pilnā apmērā, jūs dosiet sev iespēju sākt uzkrāt bagātību neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā jūs dzīvojat un kāds ir jūsu finansiālais starta punkts. Jā, pirmie soļi noteikti šķitīs grūti, bet, ja jūs to uzsāksiet agri un sekosiet izstrādātajai stratēģijai soli pa solim, vēlāk jau būsiet gatavi patiesi lieliem finansiāliem panākumiem.

Dalīties: