Ātrais kredīts bez darba vietas


AizdevējsSaņemšanas laiksPirmais bez %Max pirmo reiziMaksimālā summaLNKA biedrsMin/max vecumsDarba laiks
15 min10 – 2000 €2000 € 21 – 70 D:  08:00 – 20:00
B:  09:00 – 18:00
15 min5 – 1000 €2000 € 20 – 70 D:  08:00 – 22:00
B:  10:00 – 20:00
15 min50 – 3000 €3000 € 20 – 70 D:  08:00 – 22:00
B:  09:00 – 18:00
5 min50 – 1500 €1500 € 20 – 75 D:  07:00 – 23:00
B:  07:00 – 23:00
10 min5 – 300 €425 € 20 – 75 D:  07:00 – 23:00
B:  07:00 – 23:00
1 stunda50 – 350 €700 € 20 – 65 D:  08:00 – 22:00
B:  10:00 – 20:00
2 dienas1 – 1500 €1500 € 18 – 70 D:  08:00 – 22:00
B:  08:00 – 22:00

Kas ir ātrais kredīts?

Tas ir īstermiņa bezskaidras naudas aizdevumu veids, ko pašlaik piedāvā un izsniedz tikai nebanku kredītdevēji. Tā kā tam iespējams pieteikties interneta tiešsaistē, izmantojot datoru vai mobilo telefonu, tas tiek saukts arī par interneta vai online kredītu. Ņemot vērā to, ka tas tiek izsniegts īsā laikā un nelielā apmērā, tas tiek definēts arī kā operatīvā finanšu palīdzība ar mikro aizdevumu.

Pašlaik tas ir iespējams apmērā no 1 līdz pat 10000 eiro, kas ir atkarīgs no katra kredītdevēja nosacījumiem un priekšnoteikumiem. Jāpiebilst, ka aizdevumu limits godīgiem un lojāliem klientiem no reizes uz reizi var tikt paaugstināts. Tas tiek izsniegts uz atmaksas termiņu, kas ir vidēji 30 dienas jeb viens mēnesis. Jāpiemin, ka atmaksas termiņš par attiecīgu samaksu var tikt pagarināts vēl līdz 30 dienām. Tomēr, ja atmaksas termiņš tiek kavēts, tiek piemērotas soda sankcijas soda procentu veidā. Kā nosaka likums, ātros kredītus ir aizliegts izsniegt laikā no pulksten 23:00 līdz pulksten 07:00, tāpēc šajā laikā iespējams tikai pieteikties aizdevumam, bet saņemt to būs iespējams tikai konkrētā kredītdevēja darba laikā.

Lai saņemtu šo aizdevumu, potenciālajam klientam, pirmkārt, ir jāatbilst konkrētā kredītdevēja nosacījumiem un kritērijiem, piemēram, ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, jābūt Latvijas pilsonim vai rezidentam, jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem, jābūt aktīvam bankas kontam ar līdzekļiem vismaz viena eiro centa apmērā, jābūt pozitīvai kredītvēsturei, kā arī nedrīkst izmantot aizdevumu citu kredītsaistību kārtošanai. Potenciālajam klientiem nav nepieciešams nekāda veida nodrošinājums – ne ķīla, ne galvojums, ne ienākumus apliecinoši dokumenti, ne atskaite par to, kādiem mērķiem aizdevums tiks izlietots.

Lai pieteiktos šim aizdevumam, nav jādodas personīgi pie kredītdevēja, bet gan tikai jāpiereģistrējas izvēlētā kredītdevēja interneta mājaslapā un jānosūta tam virtuāls pieteikums vai pieteikuma īsziņa jeb SMS, kas piedāvā SMS kredīta opciju. Jāpiemin, ka reģistrācija drošības un precizitātes labad izmaksā 0,01 eiro, tāpēc pirms reģistrācijas jāpārliecinās, vai bankas kontā ir līdzekļi vismaz šīs summas vērtībā. Tā kā pieteikšanās noris interneta tiešsaistē, tad laiks tiek ietaupīts arī uz dažādu dokumentu aizpildīšanas rēķina, kas klātienē nereti aizņem ilgu laiku. Kad pieteikums ir nosūtīts, tas tiek izskatīts, un jau 10 līdz 15 minūšu laikā aizdevums tiek ieskaitīts kredītņēmēja bankas kontā.

Kas ir kredīts bez darba vietas?

Pirms tiek izsniegts jebkāda veida kredīts, tostarp arī ātrais kredīts, potenciālajā klientā tiek vērtēti divi būtiskākie faktori – kredītvēsture un kredītspēja jeb maksātspēja. Par nožēlu jāatzīst, ka slikta kredītvēsture mūsdienās ir populārākais šķērslis ceļā uz jebkura aizdevuma saņemšanu, kas ja ne vispār aizliedz, tad vismaz kavē aizdevumu izsniegšanu. Un nav jau brīnums, ka gandrīz katram trešajam kredītņēmējam ir sabojāta kredītvēsture, jo to ir tik vienkārši sabojāt – atliek vien neveikt vai nokavēt kādu kredīta maksājumu, un kredītņēmējs tiek ieļaut parādnieku sarakstā. Šīs parādnieku datu bāzes ir pieejamas visiem kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai atvieglotu to ikdienas darbu un lai palīdzētu maksimāli efektīvi izvairīties no potenciāli nelojālajiem un neizdevīgajiem klientiem. Šīs datu bāzes glabā kredītvēstures vismaz 10 gadu ilgu laiku. Šajā datu bāzēs uzrādās ne vien nokārtotās un nenokārtotās pagātnes kredītsaistības, bet arī aktuālās tagadnes kredītsaistības, turklāt, redzot it visus kredīta maksājumu termiņus, ir redzama arī kredītņēmēja maksājumu disciplīna, kas, būdama neorganizēta, var liecināt par kredītņēmēja paviršību, nenopietnību un neuzticamību.

Papildus interesējošā informācija, piemēram, darba attiecību un ienākumu informācija, ir iegūstama pie tādiem kredītdevēju sadarbības partneriem kā VID un VSAA. Tiesa gan, šī informācija tiek pielietota potenciālā klienta kredītspējas izvērtēšanai. Ja ar šo institūciju informāciju ir par maz, kredītdevēji nereti lūdz saviem potenciālajiem klientiem uzrādīt arī to bankas konta izrakstu ar ienākumu atspoguļojumu pēdējā pusgada laikā.

Bankas konta izraksts tiek lūgts īpaši tajos gadījumos, kad klientam nav oficiālas darba vietas un darba algas, bet, iespējams, ir citi ienākumu avoti un veidi, par kuriem VID un VSAA nav detalizēti informēti.

Kā zināms, darba alga ir tikai viens no iespējamajiem ienākumu veidiem. Ikvienam cilvēkam var būt arī tādi ienākumi veidi kā pensija, stipendija, sociālie pabalsti, ienākumi no īpašuma īres, honorārs jeb autoratlīdzība, apdrošināšanas atlīdzība, ziedojumi, vecāku vai kādas citas personas piešķirti finanšu līdzekļi, kā arī tā saucamā “aplokšņu alga”, kas oficiāli nekur netiek uzrādīta.

Kas nav mazsvarīgi, tiek vērtēti arī klienta izdevumi, jo, kā zināms, personai var būt lieli ienākumi, bet tā var dzīvot neapdomātu un izšķērdīgu dzīvi, iztērējot vairāk nekā saņemot. Ja izdevumi pārsniedz ienākumus, iespējams tāpēc šai personai ir nepieciešams aizdevums?

Analizējot potenciālā klienta ienākumus un izdevumus, tiek vērtēta tā maksātspēja jeb kredītspēja. Kredītspēju raksturo personas ikmēneša ienākumu atbilstība ikmēneša kredīta maksājumam, proti, ja personas ikmēneša ienākumi ir tik regulāri, lai nosegtu maksājumus visu aizdevuma termiņu, un tik pietiekami, lai pilnībā nosegtu ikmēneša maksājumu normu, kā arī tādā apmērā, lai pēc ikmēneša maksājuma veikšanas vēl paliktu līdzekļi iztikai, persona var tikt uzskatīta par kredītspējīgu.

Kā nākas secināt pēc iepriekš minētā, darba vietas neesamība nav šķērslis, lai saņemtu aizdevumu, ja vien jums ir citi, kredītam piemēroti ienākumi un nav sabojāta kredītvēsture.

Ātrais kredīts bez darba vietas

Kā jau iepriekš tika teikts, pirms aizdevuma piešķiršanas potenciālā klienta kredītvēsturi un maksātspēju vērtē kā banku, tā arī nebanku kreditori, tikai, jautājums, cik lielā mērā katrs to dara? Sabiedrībā valda uzskats, ka aizdevumus pie nebanku kreditoriem iespējams iegūt ātrāk un vienkāršāk nekā pie banku aizdevējiem tieši tā iemesla pēc, ka nebanku sektorā kredītvēsturei un kredītspējai netiek pievērsta tik liela uzmanība un tām netiek piešķirta būtiska loma. Pirms pāris gadiem, iespējams, tā bija, tomēr, pieaugot kreditēšanas jomas iegrožošanai un normatīvajai regulēšanai no valsts puses, arī nebanku kreditētāju aizdevumu piešķiršanas kritēriji ir kļuvuši stingrāki un nopietnāki, lai aizsargātu patērētāju tiesības un pasargātu kompāniju no finansiālā riska. Šo iemeslu dēļ daudzi kreditori vispār vairs nepiedāvā aizdevumus personām bez darba vietas, lai izvairītos no iespējamajām problēmām. Šādā situācijā zaudētāji ir gan kreditētāji, gan patērētāji.

Ja tomēr atkal jāsalīdzina banku un nebanku kredītu piešķiršanas kritēriji un to pieejamības pakāpe, tad nebanku kreditoru pakalpojumi vēl joprojām ir tie, kas sabiedrības dažādām grupām ir pieejamāki. Šo pieejamību veido nebanku kreditētāju aizdevumu piešķiršanas tehnoloģijas un metodes, piemēram, SMS kredīts ir iegūstams tikai ar vienas īsziņas nosūtīšanu, bet ātrajam kredītam ir iespējams pieteikties ar interneta starpniecību kā datorā, tā arī viedtālrunī. Vēl aizvien ir arī nebanku kreditori, kas nepiedāvā nevienu no iepriekš minētajām opcijām tieši tā iemesla dēļ, lai izvairītos no bezatbildīgas aizņemšanās un līdz ar to arī finansiālā riska. Lūdzot aizdevumu klātienē, potenciālā klienta identitātei, kredītvēsturei un kredītspējai tiek pievērsta lielāka uzmanība, nekā tas ir virtuālajā vidē.

Piesakoties ātrajam kredītam, protams, arī ir jāreģistrējas un jānorāda dažādi personas un ar aizdevumu saistīti dati, tomēr tehnoloģiskās barjeras dēļ kredītvēsture un kredītspēja tiek vērtētas vispārīgi, balstoties tikai uz speciālā pieteikuma formā norādīto informāciju, tādējādi neiedziļinoties, iespējams, būtiskās detaļās, kas paaugstina aizdevumu pieejamību un iespēju tos saņemt ikvienam, neatkarīgi no to darba vietas un ienākumiem. Fakts, ka kredītvēsture un kredītspēja netiek pienācīgi novērtētas, ir izskaidrojams arī ar aizdevumu piešķiršanas ātrumu, kas vairākumā gadījumu aizņem nieka 10 – 15 minūtes. Vai tiešām šajā laikā tiek izvērtēts un izanalizēts viss iepriekš minētais? Noteikti, ka nē, tomēr jāatzīst, ka arī aizdevumu summas un atmaksas termiņi nav lieli, kas būtiski samazina kreditētāja finansiālo risku un atļauj izsniegt aizdevumus arī personām bez darba un ienākumiem.

Kā jau iepriekš teikts, jebkuru kredītu, tostarp arī ātro, iespējams iegūt arī bezdarba apstākļos, ja vien personai ir citi, aizdevumam adekvāti ienākumi, ar kuriem nosegt ikmēneša kredīta maksājumus, kā arī persona atbilst citiem kredītdevēja nosacījumiem. Tomēr, ja personai nav ne darba, ne citi ienākumu avoti, tai nav ieteicams nekāds aizdevums, pat ātrais kredīts, jo aizdevums taču ir arī jāatmaksā, bet, ja personai nav nekādu finanšu resursu, loģiski, ka to nebūs iespējams izdarīt – persona ne vien sabojās savu kredītvēsturi, liedzot sev iespēju nākotnē saņemt jebkādu aizdevumu, bet arī nonāks nebeidzamā parādu jūgā, kas var novest līdz darīšanām ar parādu piedzinējiem vai, vēl ļaunāk, tiesu.

Neskatoties uz abpusējiem riskiem, tomēr ir vairākas kompānijas, kas oficiāli izsniedz ātros kredītus personām bez darba vietas un kas ir apskatāmi un salīdzināmi mūsu izveidotajā tabulā.

Ja personai nav darba vietas un citu ienākumu avotu, ātro kredītu ieteicams ņemt tikai tādā gadījumā, ja tā vēlas apmeklēt kādus kvalifikācijas paaugstināšanas kursus, atrodas darba meklējumos un ir pilnīgā pārliecībā, ka tuvākajā laikā iegūs atalgotu darbu vai kādus citus ienākumu avotus, ar kuru līdzekļiem iespējams nosegt aizdevumu.

Citās situācijas noteikti jāapzinās milzīgais risks un atbildīgi jāizvērtē savas personīgās iespējas aizdevumu atmaksāt!