5 netradicionāli veidi, kā ietaupīt naudu par kāzām

Kāzu diena daudziem ir nozīmīgākais notikums visā dzīvē, taču jāatceras, ka tas ir arī viens no dārgākajiem pasākumiem. Lai sarīkotu vidējas kāzas ar vismaz 50 viesiem, ir vajadzīgi kā minimums daži tūkstoši eiro un vairumam cilvēku tā ir ļoti liela nauda, jo īpaši tad, ja tā tiek tērēta par vienas vai divu dienu izklaidi. Ir grūti samazināt izdevumus par kāzām, jo tomēr gribas, lai šī diena ir neatkārtojama un viss norit perfekti, taču kāzas nedrīkst būt iemesls finansiālās situācijas sabojāšanai. Galu galā, kopdzīvi jaunajam pārim vajadzētu uzsākt stabili, nevis ar milzīgu kredītu un iztērētiem visiem iekrājumiem. Par laimi, ir daudz veidu, kā samazināt kāzu izdevumus, netaupot uz kvalitātes rēķina. Šeit būs daži no tiem.

Rīkojiet kāzas netradicionālā laikā

Tipiskā kāzu sezona ilgst aptuveni no aprīļa līdz oktobrim. Ir pieņemts, ka kāzas jārīko vasarā, jo tā dara visi, taču lieliskas kāzas var sarīkot arī rudenī, ziemā, vai agrā pavasarī. Tas izmaksās daudz lētāk, jo kāzu organizatori, vietas izīrētāji, dekoratori u.c. ar kāzām saistīto pakalpojumu sniedzēji ne-sezonā piedāvā daudz zemākas cenas. Vasarā, kad ir daudz klientu, viņi var prasīt lielu samaksu, bet klusajā sezonā cenas tiek nolaistas. Ja tomēr siltais laiks ir obligāts nosacījums, lai jūsu kāzas būtu izdevušās, apdomājiet iespēju rīkot tās nedēļas vidū nevis nedēļas nogalē. Ir saprotams, ka viesiem tad ierasties varētu būt problemātiskāk, bet ja plānojat rīkot mazas kāzas, varat mēģināt saorganizēt visu tā, lai vairums uzaicināto viesu tomēr varētu ierasties.

Nepārcentieties ar alkoholiskajiem dzērieniem

Daudzi noteikti uzskatīs, ka taupīšana uz ēdienu un dzērienu ir pēdējais, ko vajadzētu darīt, jo tas kāzas padarīs lētas, taču tā nenotiks, ja darīsiet to pareizi. Mēs nesakām, ka pilnībā jāatsakās no visa alkohola, bet jums nav savās kāzās jāveido vesels bārs, lai tikai viesi būtu apmierināti. Pietiks ar šampānieti un vīnu. Stiprie dzērieni nav obligāti. Tas ne vien palīdzēs ietaupīt kaudzi naudas, bet pat padarīs kāzas elegantāka un izsmalcinātākas, turklāt, jums nebūs jāsatraucas par to, ka kādam no viesiem alkohols varētu būt par daudz.

Meklējiet oriģinālu svinību vietu

Parasti kā svinību vieta tiek izvēlēts kāds viesu nams, muiža vai pirts. Šādu vietu īre mēdz būt visai dārga turklāt tas svinības padara neoriģinālas. Daudz labāk būtu meklēt kādu oriģinālu vietu svinībām, caur draugiem un paziņām. Ja rīkojat vienas dienas kāzas, derēs kāds skaista parks vai dārzs. Divu dienu svinībām vietu atrast būs grūtāk, bet varbūt kādam no tuviniekiem ir skaista vasarnīca vai kas tamlīdzīgs. Šādas vietas atrašana, protams, nebūs vienkāršs uzdevums, taču ietaupījums gan var būt milzīgs. Iespējams, pat varēsiet sarunāt vietu pilnīgi par brīvu.

Īrējiet visu, ko vien var izīrēt

Kāzas ir tikai viens mirklis un svarīgākais, kas no tās paliek pāri ir atmiņas. Ko gan jūs darīsiet ar nopirkto kāzu kleitu, rotājumiem un citām lietām? Visticamāk, tās tāpat vairs nekad mūžā netiks izmantotas. Kāpēc gan uz kaut ko tādu tērēt naudu? Labāk ir noīrēt visu, ko iespējams noīrēt. Tā jūs samazināsiet kāzu izdevumus un vēl izvairīsieties no tā, ka jāglabā liekas mantas, kas tāpat nav vajadzīgas. Pašu kāzu dienu gan tas nekādā veidā slikti neietekmēs.

Padomājiet par to, kas jums ir tiešām svarīgi

Sākot plānot kāzas, nereti var sanākt mazliet par daudz aizrauties. Nepieciešamība pēc vienas lietas no ved pie kā cita un izdevumi tikai aug augumā. Lai tā nenotiktu, ik pa laikam atgādiniet sev, kāpēc jūs vispār precaties un kas no tā visa jums ir patiešām svarīgi? Vai tad jūsu kopdzīves svinības kļūs mazāk nozīmīgas, ja jums nebūs greznu rotājumu, slavenu muzikantu, dārgu ēdienu un citu lietu? Protams, ir lietas, kas patiešām katram konkrētajam pārim ir ļoti nozīmīgas, taču kāzām nav jāietilpst citu cilvēku izdomātos rāmjos. Dariet kā jums patīk un ja kaut kas šķiet lieks, tad visticamāk, tas tāds arī ir.

Kā redzams, ir ļoti daudz veidu, kā ietaupīt uz kāzām, nesabojājot lielo dienu, turklāt šie ir tikai daži piemēri. Naudai noteikti nevajadzētu kļūt par šķērsli divu cilvēku savienībai. Ja vēlaties apprecēties, izdomājiet, kā kāzas padarīt pieejams un dariet to.

Dalīties: