4 naudas taupīšanas metodes, kas patiešām darbojas

Gan jau ka ikviens kaut reizi mūžā ir mēģinājis iekrāt naudu kādam konkrētam pirkumam, vai vienkārši mēģinājis taupīt naudu, lai samazinātu savus ikdienas izdevumus. Tie, kas to ir izmēģinājuši, noteikti zina, cik grūti tas ir. Pat tad, ja tiek izstrādāts perfekts budžeta plāns un jūs skaidri zināt uz ko un cik varat ietaupīt, tas ne vienmēr izdodas, jo no saviem ieradumiem atkāpties ir grūti. Tā arī nekas daudz pāri nepaliek un taupīšanai ātri vien tiek atmests ar roku. Par laimi, ir dažas taupīšanas metodes, kas palīdzēs sevi motivēt un mazinās vēlmi naudu iztērēt nevajadzīgiem niekiem. Šeit būs 4 metodes, kas jums varētu palīdzēt beidzot sākt efektīvi taupīt naudu.

1. Atlieciet konkrētu summu jau mēneša sākumā

Vislielākās problēmas nereti rada tas, ka nauda ir pārāk viegli pieejama. Ja tiek iekrāts tas, kas mēnesī paliek pāri pēc visiem tēriņiem, ir skaidrs, ka šī summa nebūs pārāk liela, jo, kamēr vien ir nauda, to gribas tērēt. Cilvēka vajadzības un vēlmes ir neierobežotas, tāpēc ir naivi cerēt, ka izdosies vienmēr sev pateikt, nē. Lai no tā izvairītos ir jākrāj nevis to, kas paliek pāri, bet to, ko jūs varat un gribat iekrāt, proti, ir jāatliek konkrēta naudas summa tiklīdz kā tiek saņemti regulārie ienākumi. Šo summu varat gan izņemt skaidrā naudā un krāt krājkasītē, gan arī pārskaitīt uz krājkontu. Krājkonts būtu labāka izvēle tāpēc, ka tad varat šo maksājumu automatizēt, bez tam, jums tiks maksāti arī depozīta procenti, taču skaidras naudas krāšana var būt motivējošāka, jo ir skaidri redzams kā aug uzkrājumi.

2. Krājiet sīknaudu

Vēl viena metode ir sīknaudas jeb atlikuma krāšana. Praktiski tas izpaužas tā, ka katru reizi pēc veikala apmeklējuma (iepērkoties ar skaidru naudu), atlikumu, kas atdots monētās, jākrāj krājkasītē. Tas darbojas pretēji mazajiem spontānajiem pirkumiem, proti, pērkot šokolādītes, košļenes un citus sīkumus jūs it kā tērējat niecīgas summas, bet beigās sakrājas vairāki desmiti vai pat simti eiro mēnesī. Tāpat ir ar sīknaudas krāšanu – jūs it kā atliekt vien pāris eiro, ko ikdienā pat nepamanīsiet, bet beigās kopējā sakrātā summa būs pat visai iespaidīga.

3. Krājiet pakāpeniski

Laba metode ir pakāpeniska naudas krāšana, pārejot uz arvien lielākām ietaupāmajām summām. Tas palīdzēs tiem, kas baidās no lielu summu atlikšanas. Nereti ir psiholoģiski grūti krāt naudu tāpēc, ka liekas neiespējami pēkšņi tik krasi samazināt savus izdevumus. Tad varat sākt ar vienu eiro nedēļā un pakāpeniski likt pa vienam eiro klāt – otrajā nedēļā iekrājiet divus eiro, trešajā trīs eiro, ceturtajā četrus eiro utt. Tā jūs pamazām pieradīsiet pie naudas krāšanas un pakāpeniski varēsiet izdomāt, no kā varat atteikties, lai iekrātu. Tas būs daudz vienkāršāk nekā vienā brīdī pilnībā izmainīt savu dzīvesveidu.

4. Izaiciniet sevi

Daudziem problēmas krāt rada arī motivācijas trūkums. Sākumā ir liela apņemšanās, taču ar laiku tā noplok un krāšana vienkārši kļūst garlaicīga. Tad palīdzēs krāšanas izaicinājumi. Vislabāk tos pildīt kopā ar kādu draugu, lai nevarētu krāpties un būtu kāds, kas jūs pieskata. Piemēram, saderat, kurš mēnesī iekrās vairāk naudas, sākot no vienādām starta pozīcijām. Zaudētājs uzvarētājam izmaksās vakariņas vai arī kaut ko nopirks. Tādā veidā būs daudz lielāka motivācija censties, jo zaudēt taču negrib neviens. Ja izaicinājumiem sev biedrus neverat atrast, izaiciniet pats sevi un ja izpildāt mērķi, atalgojiet ar ko patīkamu.

Tam, ka neizdodas iekrāt naudu, var būt ļoti dažādi iemesli un šīs minētas taupīšanas metodes var būt atrisinājums daudziem no tiem. Ja esat mēģinājis krāt un jums nekas nav izdevies, galvenais ir neatmest ar roku un meklēt krāšanas veidus, kas atbilst jūsu situācijai un vajadzībām. Ikviens var dzīvot finansiāli stabili un veidot uzkrājumus, ir tikai mazliet jāpacenšas un jāsaprot, kā to panākt.

Dalīties: